Rodiště :

Indianapolis, Indiana, Spojené státy americké

Znamení zvěrokruhu :

Střelec

Major Taylor byl Afroameričan cyklista který držel několik světových rekordů. On začal profesionální cyklistika a závodil ve věku osmnácti let a po čtrnácti letech soutěžení odešel do důchodu ve věku třiceti dvou let.

K jeho předčasnému odchodu do důchodu přispěl intenzivní rasismus, který se přehnal po celé Americe. On utrácel jeho pozdnější roky zoufalý a zlomil umřel na 21. června 1932.

Raný život

Major se narodil Marshall Walter Taylor na 26. listopadu, 1878, na válečného veterána Gilberta Taylora a Saphronia Kelter Taylor. Narodil se v Indianapolis v Indianě, kde se jeho rodiče usadili poté, co se přestěhovali z Louisville v Kentucky.

Vyučoval v sousedním domě v Indianapolisu vedle svého přítele Daniela. Stal se součástí Danielovy rodiny a žil s nimi a užíval si privilegií, které doma nemohl najít. Když se však Danielova rodina přestěhovala do Chicaga, vrátil se, aby žil se svými rodiči.

Major Taylor byl frustrovaný stavem doma a přál si lepší život. Danielova rodina si ho koupila první kolo, zatímco on s nimi ještě žil, který si užíval na koni. 1892, on se stal odborník na kaskadérské kousky a byl také dobrý cyklista.

Jmenován majitel obchodu s koly Tom Hay všiml si ho a zařídil mu to provádět kousky před jeho obchodem. Za týden dostal zaplaceno 6 dolarů za dolar a od Hay dostal zdarma jízdní kolo. Získal přezdívku & lsquo; Major & rsquo; kvůli vojenskému oblečení oblékl, zatímco nosil jízdní kola.

Kariéra

Major Taylor opustil Hayův obchod a začal pracovat pro cyklistický obchod Harryho T. Hearseyho v Indianapolis v roce 1893 jako hlavní trenér. Tam školil místní obyvatele, jak jezdit na kole.

Při práci v Hearseyovi se setkal a spřátelil Louis D. Munger majitel Munger Cycle Manufacturing Company v Indianapolis. Pracoval ve společnosti jako posel a školitel místních středních a vysokých škol. Munger ho také vyškolil, aby se stal profesionálním cyklistou, a stal se členem houpačka cyklistický klub v Indianapolis.

Jako dospívající se účastnil krátkých závodů, ve kterých se stal vítěz v každém závodě. Ve věku osmnácti let se přestěhoval do Worcesteru v Massachusetts, aby zahájil profesionální závody. Zúčastnil se svého prvního závodu, který byl a šest dní závod na Madison Square Zahrada v New Yorku skončil osmý.

Major Taylor přišel k centru pozornosti na začátku roku 1898, když sbíral celkem sedm světových rekordů. V roce 1899 se stal národním i mezinárodním mistrem světa, díky němuž se stal mistrem světa druhý africko-americký atlet být korunován světový šampion.

Cestoval světem v několika závodech včetně Austrálie, Evropy a většiny zemí Severní Ameriky. Musel však držet krok s rasovými segregacemi v soutěžích, protože černí atleti nebyli oceněni.

Major Taylor byli by uraženi bílými fanoušky a kolegy bílými cyklisty, kteří ho chtěli jen zastrašit. Tento druh zkušenosti zabil jeho morálku, aby mohl konkurovat zejména v Americe. Při jedné příležitosti během závodu v Bostonu jeden cyklista jménem MY. Becker srazil ho na kole a nechal ho v bezvědomí.

S intenzivním rasismem a zastrašováním, které zažil, se rozhodl odejít do důchodu ve věku třiceti dvou let. S penězi, které vydělával na závodech, se rozhodl zahájit obchod, který nakonec nebyl nikdy úspěšný.

Nakonec ztratil své výdělky a stal se tak zoufalým a zlomil se. V roce 1930 odcestoval do Chicaga, kde prodal autobiografii svého vlastního názvu & lsquo; nejrychlejší jízdní kolo na světě & rsquo; což nikdy neznamenalo dobrý prodej.

Osobní život

Major Taylor žil v Bronzeville v Chicagu v hotelu YMCA after odcizení od jeho manželky a dětí. Trpěl srdcem zaútočil v březnu 1932 a byl přijat na charitativní oddělení Nemocnice Cook County.

Major Taylor zemřel 21. června, 1932, ve věku padesát tři přežila jeho manželka a dcera, která o jeho smrti nikdy nevěděla. Byl pohřben v části sociální péče na hřbitově Mount Glenwood v Cook County ve státě Illinois, protože na tělo nikdo neměl nárok. V roce 1948 byly jeho ostatky exhumovány s úpravami skupiny bývalých cyklistických závodníků, kteří mu dali řádný pohřeb na prominentnějším místě hřbitova.